Máš záujem?

Neváhaj a napíš nám!

Jazykový pobyt v Kanade

EC TORONTO 30+

Základné údaje

Vek

od 30 rokov

Termín

každý pondelok

Angličtina

20-30 lekcií týždenne

Kapacita

120 študentov

Ubytovanie

rodina alebo apartmán

Stravovanie

pol penzia alebo bez stravovania

Fotogaléria

Lokalita

Podrobný popis

Toronto

Toronto je najväčšie a najrušnejšie mesto Kanadského štátu ležiace na jazere Ontario. Toto multi-kultúrne miesto je tvorené unikátnymi susedstvami a ponúka svojim študentom tie najdôležitejšie prvky študentského života : umenie, hudba, športy, múzea, nočný život a mnoho ďalšieho, čo vás čaká v tomto svetelnom meste.

Nauč sa anglicky v Toronte!

• destinácia 30+
• moderné mesto
• akademické prostredie
• exkurzie a výlety pre každého
• akceptujeme aj úplných začiatočníkov

Milovníci prírody si prídu na svoje na najznámejších vodopádoch sveta, Niagarských vodopádov, ako jedných z najúžasnejších a najkrajších prírodných vyhliadkových miest na svete. EC Toronto tvorí priateľské, priestranné a moderné miesto pre vzdelávanie s výhodnou lokalitou v meste.

Aj vďaka profesionálnym zamestnancom a učiteľom sa budete cítiť komfortne a príjemne ako doma. Zamestnanci svojou ochotou pomôcť, vynaloženým úsilím odovzdať vám čo najviac svojich skúseností, sa stanú pre vás nezabudnuteľnou spomienkou vášho života, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Kurzy

• Zameranie hlavne na komunikáciu
• Používanie jazyka v praxi
• Zábavná a hravá forma
• Interaktivíne lekcie
• moderné metódy
• certifikát

General English
​20 lekcií týždenne

• zdravá voľba
• 4 lekcie angličtiny denne

Intensive English
30 lekcií týždenne

• maximálna dávka angličtiny
• 6 lekcií denne

Specialized English
30 lekcií týždenne

Viac možností kurzov na požiadanie

Škola

EC Toronto 30+ sa nachádza v budove školy EC English. Rozdielom však je, že na tento kurz sa môžu prihlásiť iba záujemcovia vo veku 30 a viac rokov. Takto sa dosiahne vyšší vekový primer, čo sa odzrkadľuje aj na preberaných témach a sylaboch. Škola sa nachádza v populárnej štvrti  s jedoduchým prístupom k metru – Erlighton station.

Študuj v Toronte!

V blízkosti školy sa nachádzahú obchody, reštaurácie a kaviarne a preto ak máte voľnú chvíľu po škole, určite sa zastavte na kávu a prejdite si ponuku atrakcií a podujati v okolí. Zaujímavosťou v okolí je aj Yonge street – najdlhšia ulica na svete.

V škole nájdete 29 klimatizovaných tried, ktoré disponujú interaktívnymi bielymi tabuľami, v každej z nich tak ako v celej škole je prístup na Wi-Fi. Študenti sa tešia z kaviarne aj priamo v škole, ktorá servíruje teplé a studené nápoje ako aj ľahké občesrvenie. Pre tých ktorí počas lekcií vyhladnú je určite zaujímavou informáciou, že v škole je aj jedáleň kde sa dá dobre najesť. Nakoľko EC Toronto je veľmi populárna tak študentský servis a kancelária spravujúca vízové povinnosti sú lokalizované tiež priamo v škole. EC Toronto určite patrí k špičkovým školám v meste a ponúka kvalitné a efektívne štúdium aj pre náročného klienta.

Ubytovanie

Študentské rezidencie

Ubytovanie na rezdencii je ideálnou formou nie len pre mladých ľudí, ktorí majú radi súkromie v čase relaxu a spoločenský život keď majú na to chuť. Ubytovanie v rezidencii spĺňa všetky štandardy študenta, ale aj dospelého pracujúceho človeka, ktorí už má svoje nároky. V ponuke je viac možností. Luxusné apartmány pre tých čo vyžadujú vysoký štandard, a nemajú problém si zaň zaplatiť, stredná kategória komfort, ktorá ponúka lepšie dekorované a väčsie štúdia a izby, ale aj najpopulárnejšie študenstké izby, kde vlastne študenti chodia len prespať a preto hľadajú najekonomickejšiu verziu. V púonuke máme štandardné študentské domovy, to treba myslieť dopredu a včas pobyt rezervovať nakoľko dopyt je veľký a rýchlo sa vypredávajú. V kategórii komfort to sú rezidencie Chesnut summer a Harringhton Apartmány, najlepšie v kategórii luxusných rezidencií bude Superior Parkside rezidencia. 

Hosťovská Rodina v Toronte

Toronto je mimoriadne rozmanité, multikultúrne a živé mesto. Nájdete tu množstvo živého, nočného života, ohromujúcu architektúru, skvelé múzeá, galérie a divadlá, nádherné historické obchody, luxusné obchody a všetko medzi tým. Pobyt v miestnej rodine je vzrušujúci a obohacujúci.
Hostiteľské rodiny poskytujú najlepší pohľad na to, ako kanadské rodiny žijú svoj každodenný život. Táto interakcia s rodinou vám pomôže lepšie a rýchlejšie komunikovať a umožní vám vyzdvihnúť slová a slangy používané v každodenných situáciách. Študenti sú povzbudzovaní k účasti na rodinných aktivitách a výletoch.

Aktivity

Toronto má všetko: hudbu, tanec, komédiu, divadlo, šport, galérie a múzeá. Aktívne nábrežie na brehu jazera Ontario, ktoré zahŕňa Harbourfront Center a Ontario Place. Nudiť sa tu určite nedá.

Kanada má štyri veľmi zreteľné obdobia, najmä v obývanejších oblastiach pozdĺž americkej hranice. Denné letné teploty zvyčajne 26-30 ° C, zatiaľ čo zimy sú obvykle -5 ° C. Miernejšie teploty sú normou na jar a na jeseň.

Preto si každý môže vybrať čo mu vyhovuje najviac a kedy sa do Toronta vyberie. Výlety a aktivity sa menia v závislosti od ročného obdobia a preto je ťažké ich vymenovať. Je však viac než isté, že aktívny človek s chuťou spoznávať a objavovať bude určite mať čo robiť aj pri dlhodobom pobyte.

Pokiaľ ste milovníkom umenia a hudby tak sa pripravte na poriadne dlhý list miest čo stoja za to aby ste im venovali čas a navštívili ich. Umenie, hudba a kultúra sú niečo čo určite nebudete musieť v tejto destinácii hľadať.

Stravovanie

Raňajky

Najlepšie miesto na raňajky je pokiaľ bývate v hostiteľskej rodine tak hneď „doma“ no pokiaľ máte chuť naraňajkovať sa v kaviarni nič Vám v tom nebráni. Tak to robia aj študenti ubytovaný v rezidencii, ktorí si buď pripravia raňajky na rezidencii, najedia sa v meste, prípadne v škole.

Obed a večera

Nikam nemusíš chodiť a stravuješ sa priamo v rodine. Kuchyňa je skvelá, chutná a porcie dostatočne veľké. Na výber je jedlo, ktoré rodina bežne varí aj pre seba. V rodine všetko funguje na dohode, takže ak budeš na večeru meškať, alebo neprídeš, daj vedieť, aby im pri čakaní na teba nevychladlo.

Nákupy

Tak ako v každom meste aj v Toronte nájdeš na blízku obchody, supermarkety, fast foody, street food či iné občerstvenia. Je len na tebe, či sa rozhodneš ochutnať miestne jedlo, alebo si radšej pripravíš niečo sám z toho čo si kúpiš v lokálnom obchode.